Kémény minden házon van. Vagy mégsem? Igazad van a passzív házak egy részén nincs kémény, de ezen kívül szinte mindenhol találsz. Nemrégen mondta nekem a Schiedel egypik szakembere, hogy
"Büszke emberek a kéményesek, mert mindíg emelt fővel járnak" és ez milyen igaz! Hiszen ha csak rá akarunk pillantani egy kéményre fel kell emelni fejünket és felnézni a ház tetejére. Blogunk témája a kémény lesz és azt is elmondom miért. Nem is olyan régen ha kémény épült, megrendelték a téglát, és jött a kőműves aki felhúzta a kémény falazatát, majd jött a kéménybélelő szakember, aki - ha erre szükség volt - kibélelte a kéményt. Béelelés nélkül egyszerű vakolat került e kémény belső falára.
Mára azonban sokat változott a helyzet és bizony megáldott minnket a sors jó sok kéménytípussal, győzzünk csak választani. Ahhoz hogy a kémény választásunk sikeres legyen, meg kell ismerjük ezeket a kémény típusokat. A teljsesség igény nélkül fogjuk bemutatni a készkémények világát. Egyenlőre legyen annyi elég, hogy:
A két legismertebb készkémény gyártó:
- Schiedel kémény
- Leier kémény
Szerencsére blogunk nem áll egyedül ennek a "kémény " kérdésnek a megválaszolásában. Segítségünkre lesznek a blogspot oldalunkhoz kapcsolódó média felületeink:
Weboldal:
kémény
Facebook:
kémény a facebookon
Googlesite:
kémény a googlesite-on
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése