2011. december 20., kedd

A falazott kémények problémái

Egyre több háztulajdonos szembesülhet az idő előrehaladtával a hagyományos falazott kémények körül jelentkező problémával. Ezeknek a kémény gondoknak a megértéséhez szükség van arra, hogy megismerjük, milyen folyamatok mennek végbe az égéstermék elvezetésekor. Ezzel talán mindenkinek világossá válik mennyire fontos gondot fordítani a ház kéményére, mert az amortizáció hamar végbemegy, hogy szinte észre se veszi a tulajdonos, csak mikor már visszafordíthatatlan kár keletkezett benne.

A kéményben felfelé haladó füst folyamatosan hűl, egy hagyományos falazott kéményben méterenként akár 16 C fokot is. Függetlenül az elégetett tüzelőanyagtól minden füst jelentős mennyiségű vízgőzt is tartalmaz. Körülbelül 60 C fokon megkezdődik a víz kicsapódása, s ez a folyadék rendkívül savas hatású.

Elmondhatjuk, hogy a hőszigetelés nélküli hagyományos, falazott kéményekre nem a külső csapadék, hanem a lecsapódó nedvesség a legveszélyesebb. Amennyiben a falazott kémény belseje nem saválló, a füstből lecsapódó nedvesség feloldja a kéményben a kormot, a kátrányt, s képes megjelenni a fal külső felületén is.
Láthatjuk, hogy a hagyományos kémények miatt, még akár a ház falazata is veszélybe kerülhet.

Mert a savas hatás a falazatra is rendkívül kártékony, nem beszélve arról, hogy így a ház kéménye egy idő után még életveszélyessé is válhat. A téglák szinte szétporladnak az évek hosszú során a savas nedvességtől. Nem beszélve arról, hogy a kémény a feladatát, az égéstermék biztonságos elvezetését sem tudja megoldani.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése